Üksuse peamised näitajad
Alustada tasub DKVR-20-13 tehnilistest omadustest. Nagu varem märgitud, viitab seda tüüpi üksus aurukateldele. Selle auruvõimsus on 20 t/h. Mis puutub tööks kasutatava kütuseliigi, siis see on gaas või vedelkütus. Jahutusvedeliku üle- või töörõhk katla väljalaskeava juures on 1,3 MPa. Väljalaskeauru temperatuuri peetakse üheks peamiseks näitajaks. Küllastunud auru puhul võib see olla 194 kraadi Celsiuse järgi või ülekuumendatud auru puhul 250 kraadi. Oluline komponent on toitevee temperatuur - 100 kraadi. Tõhusus vastav alt arvutusteleon 92%. Kasutatava kütusekulu on määratud kg/h ja see on 1470. Katel kuulub suurte seadmete hulka ja selle mass on 44634 kg.
Ühise kirjeldus
Katla trummel
Ülemises trumlis on veeruum, mida läbib toitetoru. Eraldusseadmed läbivad auruga täidetud ruumi.
Eritunnused
- Seadme 20-13 ülemine trummel on lühem, mistõttu see ei kuku katla ahju. Samal ajal on nii ülemine kui ka alumine trummel võrdse pikkusega - 4500 mm. Samuti väärib lisamist, et lühendatud ülemise trumli olemasolu tõi kaasa selle, et selle toorbetooni ei olnud vaja ja see suurendas ka seadmete töökindlust tervikuna.
Ja lõpuks võime lisada, et konvektiivtala konstruktsioonis pole vaheseinu.
Levinud koondprobleemid
Mellimine. Funktsioonid
Katla DKVR-20-13 paigaldamise ajal on telliskivi paigaldamine kohustuslik osa. Samal ajal peaks selle seinte paksus olema 510 mm - see on kahe tellise paksus. Kõik seinad peaksid olema sellise paksusega, välja arvatud tagakülg. Siin on lubatud vähendada paksuseni 1,5 tellist või 380 mm. Lisaks kaetakse tagasein väljast tavaliselt 20 mm paksuse krohvikihiga. Seda tehakse iminappade arvu vähendamiseks.
Sellist müüritist peetakse raskeks ja seetõttu on see valmistatud punasest tellistest. Siin kasutatakse ka šamotttelliseid, millega laotakse ahju poole jäävaid seinu. Nende paksus peaks olema 125 mm.
Järelpõleti seinad peavad olema 250 mm paksused. Tala torude vahele on vaja teha vahesein. Mõlemad needvoodri konstruktsioonielemendid peavad olema valmistatud šamotttellistest.